Ex -Yu

Udar na slobodu medija: Novinar Indexa pozvan na ispitivanje u tužilaštvo

Udar na slobodu medija: Novinar Indexa pozvan na ispitivanje u tužilaštvo
Udar na slobodu medija: Novinar Indexa pozvan na ispitivanje u tužilaštvo
N.N.

ZAGREB - Državno tužilaštvo pozvalo je novinara Indexa Ilka Ćimića kako bi dao iskaz pred zamjenicom opštinske državne tužiteljke Mirelom Alerić Puklin u svojstvu svjedoka.

Kako stoji u pozivu, DORH tereti nepoznatog počinioca za krivično djelo odavanja službene tajne iz čl. 351. KZ-a. Mladen Bajić i vrh DORH-a ispitivanjem novinara Indexa žele saznati kako je došao do informacija kada je pisao o aferi Kamensko.

“Poziv DORH-a doživjeli smo kao udar na medije i prijetnju kojoj bi krajnji cilj bio naše odustajanje od daljnjeg istraživanja u objavljivanju dokumenata o aferi Kamensko te umiješanosti Ninoslava Pavića i Ivice Todorića.

Objavljivanjem javno dostupnih podataka na Indexu htjeli smo izazvati reakciju istražnih organa kako bi se do kraja rasvijetlio slučaj rasturanja Kamenskog.  Naši tekstovi bavili su se i propitivanjem zašto Državno odvjetništvo odugovlači istragu oko Kamenskog.

Napominjemo, kako u slučaju afere Kamensko, Državno odvjetništvo nije pokrenulo istragu te se ne može raditi o "curenju informacija", istču u redakciji Indexa.

Najčitanije