OSIJEK - Tročlana porodica iz Slavonije, i muškarac iz Srbije uhapšeni su zbog šverca i preprodaje 1,1 kilograma kokaina.
Otac (55), majka (49) i sin (22), te muškarac (33) iz Srbije uhapšeni su juče u Osijeku sa više od jednog kilograma kokaina, a oduzeto im je i 55.250 evra.
Ovim hapšenjem okončana je dvomjesečna akcija "Kondor" tokom koje su policajci Hrvatske i Srbije koordinisano pratili organizovanu četvorku - 33-ogodišnjak iz Srbije bio je dobavljač droge koju je slavonska porodica preprodavala na teritoriji Hrvatske.
I prije jučerašnje akcije, u kojoj je zaplijenjeno 1.025 grama kokaina, policija je u protekla dva mjeseca kod krajnjih kupaca u dva navrata zaplijenila 75 grama kokaina, koje je švercovala i preprodavala uhapšena četvorka.
Prema riječima načelnika Policijske uprave osiječko-baranjske Željka Prše, droga je bila namijenjena za ilegalno tržište Zagreba i Jadranskog mora, a njena vrijednost na ilegalnom tržištu iznosi više od 700.000 kuna (oko 100.000 evra), prenose mediji.