Ex -Yu

Uhapšeni hakeri

Uhapšeni hakeri
Uhapšeni hakeri
Srna

BEOGRAD - Policija u Srbiji uhapsila je grupu koja je nedavno upala na sajt Odjeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.

Zbog prekomjernog broja napada i izmjene sadržaja internet stranica došlo je do ozbiljnog zastoja u radu ovog Internet sajta i izmjena njegovih najznačajnih dijelova koje su počinjen masovnim napadima - saopštio je MUP Srbije.

Uhapšeni su Nenad Cvetanović /34/ iz Leskovca, Miloš Milošević /21/ iz Beograda i Srđan Knežević /29/ iz Zrenjanina.

Protiv Slobodana Jovanovića /30/ i Dragana Aleksića /44/ iz Beograda podnesene su krivične prijave u redovnom postupku Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.

Prijave su podnesene zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična djela neovlašten pristup zaštićenom računaru, računarskoj mreži i elektronskoj obradi podataka i računarska sabotaža.

Osumnjičeni su putem interneta iskoristili prethodno pribavljene administratorske šifre za logovanje na server sajta www.beograd.vtk.jt.rs, Odjeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, na koji su postavljali različite neprimjerene tekstove.

Nakon toga, došlo je do zastoja funkcionisanja elektronske obrade i prenosa podataka sa ovog sajta.

Osumnjičeni su učinili podatke sa internet sajta www.beograd.vtk.jt.rs neupotrebljivim sa namjerom da onemoguće postupak elektronske obrade i prenosa podataka koji su od značaja za rad Odjeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu - navodi se u saopštenju.

Najčitanije