BEOGRAD - Sedamnaest osoba, od kojih sedmoro iz Ministarstva odbrane Srbije, uhapšeno je u akciji protiv organizovane kriminalne grupe. Osumnjičeni su za primanja mita, zloupotrebu službenog položaja i prevare.
Akciju su sproveli pripadnici MUP-a Srbije, VBA i Specijalnog tužilaštva.
Jedan od osumnjičenih prvo je odbio da otvori vrata policiji, a kada ih je otvorio, policajce je htio da obmane tako što je elektronsku dokumentaciju vezanu za slučaj ubacio svom djetetu u torbu, a onda policajcima rekao da "dete mora u školu".
Otkrivanje grupe bilo je složenije jer je bila dobro organizovana i hijerarhijski ustrojena, a osumnjičeni su bili u različitim institucijama i dobro povezani, ali niko od njih nije bio na visokim i značajnim funkcijama.
Pored organizatora kriminalne grupe, kapetana u penziji Vojske Srbije Gorana Mojovića, uhapšeni su i pukovnik doktor Ivica Medenica i doktor Jovan Jugović, obojica zaposleni na Vojnomedicinskoj akademiji, a uhapšen je i major Mihajlo Živković iz Direkcije za imovinskopravne poslove Ministarstva odbrane.
U akciji su, takođe, uhapšeni i pravnici u Odeljenju za stambene poslove Ministarstva odbrane Nikola Tomašević i Ljubica Torbica, kao i kapetan bojnog broda Stevo Trivić i zastavnik u penziji Novica Mihajlović.
"Akcija je bila usmerena protiv organizovane grupe koja je u dužem vremenskom periodu vršila krivična dela davanja i primanja mita, zloupotrebe službenog položaja i prevara u domenu rešavanja stambenih potreba pripadnika Vojske Republike Srbije", navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Srbije.
Ministar odbrane Dragan Šutanovac izjavio je da je poslije više mjeseci zajedničkog rada okončan dio aktivnosti u vezi sa organizovanim kriminalom usmjerenim ka Vojsci Srbije i budžetu Srbije.