Ex -Yu

Uhapšeno deset lica zbog zloupotrebe subvencija u Srbiji

Uhapšeno deset lica zbog zloupotrebe subvencija u Srbiji
Uhapšeno deset lica zbog zloupotrebe subvencija u Srbiji
Srna

BEOGRAD - Policija u Srbiji uhapsila je 10 lica zbog sumnje da su od Ministarstva poljoprivrede dobili više od milion evra subvencija za podizanje zasada vinove loze i hmelja, koje nisu podigli, a novac su prisvojili za sebe.

Među privedenima su bivši čelnici preduzeća Erdevik i nekoliko privatnih firmi - javio je RTS.

Sumnja se i da su od poslovnih banaka uzimali kredite koji, na kraju, nisu vraćeni, u ukupnom iznosu od gotovo 180 miliona dinara /više od 1,5 miliona evra.

Najčitanije