BEOGRAD - Policija u Srbiji presjekla je lanac krijumčarenja narkotika, zaplijenila 2,5 kilograma kokaina i uhapsila pet osoba u okolini Subotice i u Beogradu.
Sumnja se da je ova organizovana kriminalna grupa, svi iz Beograda, krijumčarila narkotike iz zemalja zapadne Evrope i distribuisala ih na teritoriji Srbije.
Ukupna vrijednost zaplijenjene droge procjenjuje se na 12.500.000 dinara /nešto više od 100.000 evra/, saopštio je MUP Srbije.
Prilikom pretresa automobila, "opel insignija", koji su koristili lica sa inicijalima A.S. i D.S, u specijalno izrađenom bunkeru policija je pronašla 1,5 kilogram kokaina i više mobilnih telefona "blekberi" koje su osumnjičeni koristili za prikrivenu komunikaciju.
Osumnjičeni AS. i D.S, V.B. S.J. i M.J, koji imaju od 26 do 60 godina, uz krivičnu prijavu privedeni su Tužilaštvu za organizovani kriminal u Beogradu.