Ex -Yu

Ukrali zastavu pa je zapalili

Agencije

NIŠ - Četiri mladića iz Niša zadržana su u policiji zbog sumnje da su krajem maja obili Galeriju savremenih likovnih umjetnosti "Salon 77" u niškoj tvrđavi, uzeli zastavu, pa je spalili.

Policijsko zadržavanje od 48 časova određeno je Marku D. /25/, Gavrilu R. /20/, Dušanu D. /23/ i Goranu V. /27/ zbog sumnje da su izvršili krivično djelo izazivanja nacionalne, rasne, vjerske mržnje i netrpeljivosti, saopštila je niška policija.

Nakon isteka policijskog zadržavanja osumnjičeni će biti predati istražnom sudiji radi daljeg postupanja.

Galerija je obijena u noći između 29. i 30. maja.

Najčitanije