Ex -Yu

Umrla još dva pacijenta od groznice Zapadnog Nila

Umrla još dva pacijenta od groznice Zapadnog Nila
Umrla još dva pacijenta od groznice Zapadnog Nila
Srna

BEOGRAD - U Srbiji su još dva pacijenta umrla od upale mozga, najvjerovatnije uzrokovane groznicom Zapadnog Nila.

Ukoliko se potvrdi da je i kod njih smrt nastupila zbog ovog virusa, zvanično će u Srbiji biti pet žrtava bolesti koju prenose komarci.

Ove osobe umrle su tokom vikenda na Klinici za infektivne bolesti Kliničkog centra Srbije, piše "Blic". Ove osobe bile su smještene u intenzivnoj njezi zbog upale mozga i bile su u komi.

Analize u Institutu za virusologiju i imunologiju "Torlak" povodom ovoga još nisu okončane.

S druge strane, tokom vikenda nijedna nova osoba nije primljena na bolničko liječenje u infektivnu kliniku KCS sa simptomima ove groznice.

Zvanično je prijavljeno 35 oboljelih, ali se pretpostavlja da ih ima oko 60.

Na infektivnoj klinici, nezvanično, trenutno leži 17 pacijenata, od kojih je kod sedmoro potvrđeno prisustvo virusa.

Svi pacijenti stariji su od 50 godina i većina se nalazi u komi.

Najčitanije