Ex -Yu

Umrla tri pacijenta sa simptomima gripa

Umrla tri pacijenta sa simptomima gripa
Umrla tri pacijenta sa simptomima gripa
N.N.

SKOPLJE - U makedonskom gradu Bitolju preminula su tri pacijenata kod kojih su registrovani simptomi sezonskog gripa.

Infektolog u bitoljskoj bolnici Dančo Belalovski izjavio je lokalnim medijima da je riječ o starijim osobama, od kojih je jedna bila na infektivnom, a dvije na grudnom odjeljenju.

On je naglasio da je dvadesetšestogodišnji pacijent sa simptomima "svinjskog gripa" upućen na liječenje u Skoplje.

Regionalni centar za upravljanje krizama saopštio je da je na području opštine Kumanovo u prvoj sedmici februara 206 lica oboljelo od gripa.

Prema riječima stručnjaka, nepovoljni vremenski uslovi, natprosječne temperature za ovaj period godine i zagađenost vazduha samo su neki od faktora koji utiču na pojavu gripa.

Najčitanije