BEOGRAD - U Srbiji je od groznice zapadnog Nila umrlo deset ljudi, a zvanično su prijavljena 82 slučaja oboljevanja, većinom sa teritorije Beograda.
Na sajtu Instituta za javno zdravlje "Milan Jovanović - Batut" u Beogradu saopšteno je da je od ukupnog broja oboljelih njih 56 imalo kliničku sliku meningitisa, encefalitisa ili meningoencefalitisa.
Umrle osobe su, kako se dodaje, bile starije od 50 godina i hronični bolesnici, odnosno pripadale su kategoriji sa povećanim rizikom od težeg oblika bolesti.
Groznica zapadnog Nila je sezonsko oboljenje - uglavnom ljeti, kada ima najviše komaraca.