Ex -Yu

Umrlo desetoro ljudi od groznice zapadnog Nila

Umrlo desetoro ljudi od groznice zapadnog Nila
Umrlo desetoro ljudi od groznice zapadnog Nila
Srna

BEOGRAD - U Srbiji je od groznice zapadnog Nila umrlo deset ljudi, a zvanično su prijavljena 82 slučaja oboljevanja, većinom sa teritorije Beograda.

Na sajtu Instituta za javno zdravlje "Milan Jovanović - Batut" u Beogradu saopšteno je da je od ukupnog broja oboljelih njih 56 imalo kliničku sliku meningitisa, encefalitisa ili meningoencefalitisa.

Umrle osobe su, kako se dodaje, bile starije od 50 godina i hronični bolesnici, odnosno pripadale su kategoriji sa povećanim rizikom od težeg oblika bolesti.

Groznica zapadnog Nila je sezonsko oboljenje - uglavnom ljeti, kada ima najviše komaraca.

Najčitanije