ZAGREB- USKOK je obustavio krivično gonjenje bivšeg potpredsjednika hrvatske Vlade Damira Polančeca u slučaju "Ine", piše "Jutarnji list".
Na taj način, kako navodi list, "otpao" je jedan od tri postupka koji se vode protiv bivšeg ministra privrede Polančeca, a pretpostavlja se da je tužilaštvo procijenilo da u ovom slučaju protiv njega nema dovoljno dokaza.
Anto Nobilo, advokat Polančeca, tvrdi da njegov klijent nije zloupotrijebio položaj, niti je pomagao bivšem hrvatskom premijeru Ivi Sanaderu, koga terete da je primio mito od deset miliona evra.
List navodi da će USKOK narednih dana podići optužnicu za prodaju "Ine" protiv Ive Sanadera, ali bez Polančeca.