Ex -Yu

Usvojena Rezolucija prijema Makedonije i Hrvatske u NATO

AP

SKOPLJE Američki Senat usvojio u petak naveče Rezoluciju u korist prijema Makedonije, Hrvatske, Albanije i Gruzije u NATO.

`Ukoliko NATO želi da postane najveća alijansa bezbjednosti i štiti interese odbrambene prirode svojih članica, treba da nastavi da se širi`, izjavio je predsjednik Komisije za inostrane odnose Ričard Lugar.

Prema njegovim riječima, mogućnost prijema u NATO podstiče nove demokratije da prave nove važne korake u stvaranju pravne države i civilnog društva.

`Prije tri godine Senat je jednoglasno glasao za prijem sedam zemalja u NATO. Danas su Bugarska, Estonija, Litvanija, Letonija, Rumunija, Slovačka i Slovenija naši najbliži saveznici u globalnoj borbi protiv terorizma. Vrijeme je da SAD još jednom preduzmu inicijativu i zatraže od svojih saveznika da prime nove članice u atlantskom savezu`, poručio je republikanac Lugar.

Najčitanije