BEOGRAD - U Srbiji su uhapšena tri policijska službenika i dvojica vlasnika autoškola koji su uzimali mito da bi omogućili polaganje vozačkog ispita.
Sumnja se da su od više kandidata za polaganje vozačkog ispita, ili od njihovih roditelja, tražili i primali poklon u novcu u iznosima od 100 do 250 evra po kandidatu da bi im, kao članovi ispitne komisije, omogućili polaganje vozačkog ispita - saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.
Trojica policijskih službenika i vlasnici autoškola u Kostolcu i Velikom Gradištu uhapšeni su zbog sumnje da su izvršili 11 krivičnih djela primanje mita i dva krivična djela zloupotreba službenog položaja.
Osumnjičeni su, uz krivične prijave, privedeni Višem javnom tužilaštvu u Požarevcu.