BEOGRAD - Predsjednik Evropskog savjeta Herman van Rompej pozdravio je evropske napore Srbije i čestitao Vladi, Skupštini i predsjedniku Srbije Borisu Tadiću na evropskom angažmanu.
Van Rompej, koji će danas u Beogradu, zajedno s predsjednikom Srbije Borisom Tadićem, otvoriti prvi Forum EU – Srbija, pozdravio je inicijativu za održavanja današnjeg skupa.
On je ocijenio da će Forum EU - Srbija na temu "Prevazilaženje krize, put ka EU", biti izuzetna prilika za sticanje uvida u napredak Srbije na njenom evropskom putu.
"Sa zadovoljstvom ponovo dolazim u Beograd. Želeo bih da čestitam Vladi i Skupštini na njihovom evropskom angažmanu i na njihovim naporima da bi se primenile neophodne reforme. Naročito čestitam predsedniku Tadiću na njegovom ličnom angažmanu", rekao je Van Rompej.