BANJALUKA - Ministar za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske Davor Čordaš i direktor Fonda za povratak BiH Mlađen Božović potpisali su danas ugovore sa izvođačima radova o izgradnji stambenih jedinica za povratnike iz Projekta rekonstrukcije stambenog fonda OPEK-a, čija je ukupna vrijednost 7.000.000 dolara.
Ministar Čordaš rekao je da je od ovih sredstava 3.200.000 dolara namijenjeno za izgradnju stambenih jedinica za povratnike u Republiku Srpsku.
"Svi ti ljudi su uglavnom nezbrinuti i žele da grade svoja ognjišta", rekao je Čordaš i izrazio uvjerenje da će ta lica moći da se usele u nove objekte za dva do tri mjeseca.
Direktor Fonda za povratak BiH Mlađen Božović rekao je da će uskoro biti potpisan isti ugovor sa federalnim Ministarstvom za izbjeglice u vrijednosti od 2.800.000 dolara za povratnike u Federaciju.
"Svi zajedno činimo napore da raseljenim licima pomognemo da se napokon smjeste u svoje domove", rekao je Božović.
Zamjenik ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH Miladin Dragičević rekao je da će uskoro biti potpisan regionalni stambeni program koji uključuje BiH, Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru, i koji samo na području BiH obuhvata izgradnju 5.400 stambenih jedinica.
"Danas ili sutra može se već očekivati uplata prvih sredstava od 36.000.000 evra iz Regionalnog stambenog programa za BiH", istakao je Dragičević.