BEOGRAD - Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sjednici uredbu o osnivanju Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
Vlada je usvojila i uredbe o osnivanju Kancelarije za ljudska i manjinska prava, Kancelarije za saradnju sa crkvama i vjerskim zajednicama i Kancelarije za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu.
Usvojen je i zaključak o evakuaciji državljana Srbije i članova njihovih porodica iz Sirije.
Na današnjoj sjednici Vlada je donijela odluku o obrazovanju Republičkog štaba za vanredne situacije.
Doneseno je i rješenje o formiranju Kadrovske komisije na čijem čelu će biti ministar Žarko Obradović, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.