BEOGRAD - Vođa "rakovičkog klana" Nebojša Stojković Stojke (43), osuđen na šest godina zatvora zbog prodaje droge, razbojništva i iznude, stupio je u štrajk glađu u zatvoru u Požarevcu zbog "nehumanih uslova i torture", izjavila je danas njegova advokatica Zora Dobričanin Nikodinović.
Ona je agenciji Beta rekla da će Stojković štrajkovati glađu do ispunjenja njegovog zahtjeva da bude premješten u drugi zatvor. Zora Dobričanin Nikodinović je navela da je Stojković prebačen u podrum Paviljona sedam požarevačkog zatvora, u kojem nema svežeg vazduha, nema prozora, a odjeća i posteljina su mokri od vlage.
Dodala je da Stojkovću uskraćena i medicinska pomoć. Stojković je o štrajku glađu obavjestio Ministarstvo pravde, Crveni krst, Upravu za izvršenje krivičnih sankcija, Kancelariju za evropske integracije i zaštitnika građana Sašu Jankovića.