Ex -Yu

Vučić : Neću dozvoliti da se Izetbegoviću išta desi

Vučić : Neću dozvoliti da se Izetbegoviću išta desi
Vučić : Neću dozvoliti da se Izetbegoviću išta desi
N.N.

BEOGRAD - Beograd je otvoren i kosmopolitski grad, a to ćemo i pokazati danas prilikom posete članova Predsedništva BiH“, poručio je premijer Srbije Aleksandar Vučić uoči dolaska Bakira Izetbegovića, Dragana Čovića i Mladena Ivanića.

"Beograd je istovremeno najveći kosmopolitski i najveći srpski grad, uvek je pokazivao svoju dušu, otvorenost i gostoprimstvo. To ćemo pokazati i sutra, ne plašim se da će biti ikakvih incidenata", ističe Vučić za Kurir.

On će danas u Palati Srbija ugostiti trojac iz BiH, a susret će, kaže, biti u znaku razgovora o budućnosti. Otkriva da će uskoro biti održana i zajednička sjednica Vlade Srbije i Veća ministara BiH.

"Pričaćemo o spuštanju i umirivanju nacionalnih tenzija. Moja je ideja da pokrenem temu i o namenskoj industriji i zajedničkom izlasku na treća tržišta. Mnogo je važnih tema, potpuno okrenutih budućnosti", navodi Vučić  i ponavlja da neće biti riječi o Srebrenici.

Mladen Ivanić, srpski član predsjedništva BiH kaže da  očekuje da će se sve nesuglasice i tenzije smiriti.

Plan je da delegacija BiH i domaćini poslije sastanka prošetaju Knez Mihailovom ulicom, kao i da obiđu Kalemegdan. Ivanić kaže da se ne boji pomenute šetnje centrom Beograda.

"Zašto bih se ja, kao neko ko je svaki drugi vikend u Beogradu, plašio za bezbjednost?! To je pitanje za Izetbegovića, on bi trebalo o tome da brine",  kaže on, a i Dragan Čović, hrvatski član Predsjedništva BiH, u sličnom maniru je ocijenio današnji sastanak.

"Uvjeren sam da će posjeta biti krajnje prijateljska, da ćemo razgovarati o temama koje su budućnost, a da ćemo prošlost ostaviti iza sebe", rekao je Čović i dodao da je uvjeren da će predsjednik Srbije Tomislav Nikolić doći u Sarajevo:

"Time bi se kompenzovala njegova spriječenost da nedavno posjeti Sarajevo. Nikolić je poziv dobio, a ja ću s njim razgovarati ovih dana nevezano za posjetu Beogradu i dogovorićemo se o takvom susretu".

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović zamolio je građane Srbije da, povodom dolaska članova Predsjedništva Bosne i Hercegovine u Beograd, pokažu „tradicionalno srpsko gostoprimstvo“.

Najčitanije