BEOGRAD - Lider SNS-a Aleksandar Vučić ukorio je danas ministre koji mu se nisu javljali na telefon kada je promijenio broj, jer su mu stizale pretnje nakon parafiranja briselskog sporazuma.
"Niko živ mi se nije odazvao ne telefon. Ne prepoznajete broj telefona, pa se ne javljate, pa kome se javljate? Kako se tek javljate običnom narodu", upitao je Vučić na sjednici Glavnog odbora SNS.
Doda je da i danas ima "ozbiljnih muka" da neke ministre dobije iako znaju njegov broj telefona.
"Kao Interpol da ih goni, ne mogu da ih nađem, jer su mnogo važni", kritikovao je Vučić ministre i upitao kako tek onda mogu da čuju sa kakvim se problemima građani susreću i kako da te probleme riješe.
Govoreći o bahaćenju pojedinih članova SNS-a Vučić je pomenuo i primjer jednog jednog lokalnog funkcionera koji se vozio džipom po svom gradu u pratnji dva automobila punih obezbjeđenja, a, kako je dodao, "ne zna ga niko do majke i, možda, žene".
"Koliko ima naših direktora, ministara, kojima to ne pripada, a koji su stavili rotacije na vozila i voze se kao bogom dani. Imamo li ih? Mislim da ih imamo i mislim da ćemo ih zamoliti ili da sa takvim ponašanjem prekinu ili da odu - SNS nije mesto za takve", poručio je Vučić.
Podijelio je i svoj utisak da su mnogi rekonstrukciju vlade doživjeli kao "puku prerapodela resora i promenu ministara", pa i neki u Predsjedništvu SNS.
"Čekao sam da mi se neko javi, od državnih sekretara, pomoćnika ministara, upravnika, direktora da kaže - mogu li da dobijem neko drugo mesto, nisam najbolje obavio posao", rekao je Vučić.
Međutim, to se osim u jednom slučaju nije dogodilo, iako postoji hiljade funkcionera koji se nalaze u sistemu koji treba da pomogne građanima, kaže Vučić.
Sve je podsjetio da je u vrijeme dolaska na vlast prije godinu dana izrazio nadu da SNS neće biti biznis klub kao što su postajale neke stranke koje su bile na vlasti, ali da se sada plaši da su naprednjaci prihvatili 10 odsto najgorih navika prethodnika.
"Plašim se toga i zato moramo ići na duboke rezove da se kancer ne proširi, jer ne samo da politički ne bih preživeo, već ne znam kako bih fizički preživeo da postanemo isti kao oni i ne znam kako bi naš narod preživeo, ali sam siguran da Srbija to ne bi mogla da preživi", rekao je Vučić.