BEOGRAD - Predsjednik tehničke Vlade Srbije Aleksandar Vučić uputio je porodici Mandić telegram saučešća povodom smrti glumca Milorada Mandića Mande.
Vučić je u telegramu naveo da je sa neizmjernom tugom i nevjericom primio vijest o iznenadnoj smrti proslavljenog glumca Milorada Mandića Mande i dodao da će u srcima publike ostati zauvijek zabilježena njegova upečatljiva ostvarenja na filmu, televiziji i u pozorištu.
"Proveo je i okončao život na pozorišnim daskama - mestu koje je naviše voleo. Nesebično dajući sebe, mamio je suze i smeh rasplakavši nas danas poslednji put. Upućujem najdublje saučešće članovima porodice Mandić", navodi se u telegramu Vučića.
Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izrazio je saučešće porodici i prijateljima preminulog glumca Milorada Mandića Mande.
"Veliki prvak srpskog glumišta koji je svojim jedinstvenim darom obeležio epohu našeg teatra, filma i televizije, ostaje zapisan u našim srcima, svakom našem osmehu, ali i u istoriji srpske umetnosti glume", navodi se u telegramu saučešća Nikolića.
I gradonačelnik Beograda Siniša Mali izrazio je saučešće porodici Mandića.
"Odlaskom velikog glumca izgubio je ceo Beograd, jer je naš Manda ostavio ogroman trag u kulturi glavnog grada i cele Srbije. Uz njegove uloge odrastale su generacije dece u pozorištu i pred malim ekranima, a filmske uloge postavile su ga rame uz rame sa najvećim velikanima srpskog glumišta", naveo je Mali.