Ex -Yu

Vučić, Nikolić i Mali uputili saučešće porodici Mandić

Vučić, Nikolić i Mali uputili saučešće porodici Mandić
Vučić, Nikolić i Mali uputili saučešće porodici Mandić
Beta

BEOGRAD - Predsjednik tehničke Vlade Srbije Aleksandar Vučić uputio je porodici Mandić telegram saučešća povodom smrti glumca Milorada Mandića Mande.

Vučić je u telegramu naveo da je sa neizmjernom tugom i nevjericom primio vijest o iznenadnoj smrti proslavljenog glumca Milorada Mandića Mande i dodao da će u srcima publike ostati zauvijek zabilježena njegova upečatljiva ostvarenja na filmu, televiziji i u pozorištu.

"Proveo je i okončao život na pozorišnim daskama - mestu koje je naviše voleo. Nesebično dajući sebe, mamio je suze i smeh rasplakavši nas danas poslednji put. Upućujem najdublje saučešće članovima porodice Mandić", navodi se u telegramu Vučića.

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izrazio je saučešće porodici i prijateljima preminulog glumca Milorada Mandića Mande.

"Veliki prvak srpskog glumišta koji je svojim jedinstvenim darom obeležio epohu našeg teatra, filma i televizije, ostaje zapisan u našim srcima, svakom našem osmehu, ali i u istoriji srpske umetnosti glume", navodi se u telegramu saučešća Nikolića.

I gradonačelnik Beograda Siniša Mali izrazio je saučešće porodici Mandića.

"Odlaskom velikog glumca izgubio je ceo Beograd, jer je naš Manda ostavio ogroman trag u kulturi glavnog grada i cele Srbije. Uz njegove uloge odrastale su generacije dece u pozorištu i pred malim ekranima, a filmske uloge postavile su ga rame uz rame sa najvećim velikanima srpskog glumišta", naveo je Mali.

Glumac Milorad Mandić Manda preminuo je danas u Beogradu, nakon što mu je pozlilo na sceni, tokom dječje pozorišne predstave.

Najčitanije