BEOGRAD - Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija, u skladu sa zacrtanom politikom vojne neutralnosti, mora da brine o unapređenju tehnologije, tehnike i znanja.
"U skladu sa politikom odbrane naše zemlje, a to je da jesmo vojno neutralni i da nećemo pristupati nijednom drugom vojnom savezu, mi moramo sami da brinemo o svojoj budućnosti, o unapređenju naše tehnologije, tehnike i moramo da imamo više znanja i da to znanje umemo da operacionalizujemo", rekao je Vučić.
Prisustvujući obilježavanju 60-te godišnjice "Vojnotehničkog glasnika", naučnog časopisa Ministarstva odbrane Srbije, Vučić je naglasio da je djelovanje tog časopisa od izuzetnog značaja za cjelokupni sistem odbrane, Vojsku Srbije, namjensku industriju i budućnost zemlje.
Ministar odbrane Srbije danas je redakciji "Vojnotehničkog glasnika" uručio vojnu spomen–medalju za izuzetan doprinos sistemu odbrane Srbije.
Predsjednik uređivačkog odbora, brigadni general Bojan Zrnić, istakao je u obraćanju prisutnima, da "Vojnotenički glasnik" predstavlja jedinstven časopis na nacionalnom nivou koji publikuje naučne i stručne članke iz domena odbrambenih tehnologija.
Svečanosti u Domu Vojske Srbije, pored brojnih zvanica, prisustvovao je i načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general–potpukovnik Ljubiša Diković.