BEOGRAD - Predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je da nije dobio pozivnicu za inauguraciju ruskog predsjednika Vladimira Putina, ali da možda dobije poziv za dan ili dva.
Vučić je rekao novinarima u Beogradu da ne vidi ništa sporno u tome što je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik pozvan na Putinovu inauguraciju, a on nije.
"Srbija je nezavisna zemlja u donošenju svojih odluka. Izbor Srbije je put ka EU, prijateljstvo sa Rusijom, Kinom i Turskom", naveo je Vučić.
Inauguracija ruskog predsjednika Vladimira Putina biće 7. maja u Moskvi. Na predsjedničkim izborima u Rusiji 18. marta Putin je pobijedio sa 79 odsto osvojenih glasova.
Podsjećamo, Vučić je o Putinovoj inauguraciji pričao i ranije - 12. aprila je takođe izjavio da ga Putin nije zvao.
Vučić je danas kod Stambol kapije, na Kalemegdanu, ispratio četvoro biciklista iz Srbije i Turske koji kreću put Istanbula povodom predstojeće Vučićeve posjete Turskoj, predviđene za 7. maj.
Ouzhan Ermiš, Muhamed Ali Uuz, Aleksandar Mijatović i Milica Rakić putovaće biciklima do Beogradske kapije u Istanbulu.
(B92)