NOVI SAD - Predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je danas u Novom Sadu da je zahvalan Sjedinjenim Državama, koje od početka podržavaju inicijativu Otvoreni Balkan.
Vučić je na pitanje da komentariše podršku Stejt dipartmenta toj inicijativi, kao i da se sa i od Njemačke čuju slične poruke, rekao da to govori o tome da ljudi koji to vide kao stvaranje "velike Srbije" zapravo ništa ne razumiju.
"Kada čujete argument da je to stvaranje velike Srbije, možete samo da okrene glavu i kažete: ovi ljudi ništa ne razumiju. "Amerikanci ulaze u suštinu i ja sam im na tome zahvalan", rekao je predsjednik.