BEOGRAD - Potpredsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Vlada mora ići evropskim putem ili će teško opstati.
"U ovoj vladi niko ne dovodi u pitanje njenu evropsku orijentaciju, a onaj ko bude to dovodio u pitanje, dovešće u pitanje i opstanak same Vlade", rekao je Vučić u intervjuu za nedjeljnik NIN.
"Ključno pitanje je kakvo društvo želimo da postanemo i na kojim vrijednostima zasnovano. Najbolje šta možemo da uradimo za zemlju jeste da dobijemo datum za početak pregovora kako bi 2013. godine
imali ozbiljan pristup fondovima", dodao je potpredsjednik vlade. On je kazao da tokom razgovora sa zvaničnicima iz Brisela, Berlina i Vašingtona nije nikada čuo da je ulazak u NATO uslov za prijem u EU i poručio da Srbije neće biti dio bilo kojeg vojnog saveza.
"Nastavićemo odličnu saradnju sa Ministarstvom odbrane SAD, uspostavićemo i saradnju sa Rusijom, ali nećemo biti dio bilo kojeg vojnog saveza", rekao je Vučić.