BEOGRAD - Vlada Srbije donijela je odluku kojom je proglasila ništavnom uredbu Prištine o preuzimanju srpske imovine na Kosovu i Metohiji, kao što je ranije učinila i u slučaju "Trepče", izjavio je premijer Srbije Aleksandar Vučić.
Vučić je novinarima u Titelu rekao da je od početka pregovora u Briselu bilo jasno da će Priština povući takav potez i da je odbijala da razgovara o imovini u okviru dijaloga.
"Stoga taj potez Prištine, koji nije ništa drugo do otimačina tuđe svojine, smatramo ništavnom", rekao je Vučić.
Privremena vlada u Prištini donijela je odluku na osnovu koje se sva nepokretna imovina registrovana na ime SFRJ, odnosno Republiku Srbiju i Autonomnu Pokrajinu Kosovo, registruje na ime samoproglašene republike Kosovo kao vlasnika imovine.