Ex -Yu

Vučić: Mnogi ljudi bolji od mene su gore završavali

Vučić: Mnogi ljudi bolji od mene su gore završavali
Foto: AP Photo/Darko Bandic | Vučić: Mnogi ljudi bolji od mene su gore završavali
Tanjug

BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će se dok je živ boriti protiv onih koji su uništavali Srbiju i koji i danas to hoće.

On je to rekao na konferenciji za novinare odgovarajući na komentar jednog člana opozicije da će jesti sendviče u zatvoru.

"Šta je problem što jedem sendviče. Mnogo bolje nego da sam pedofil ili da sam ukrao 619 miliona evra. Mnogi ljudi bolji od mene su gore završavali, najbolje je ono što ostaje iza mene, a to je da svaki dan radim na svakom polju da Srbija napreduje brže.

"Oni koji dođu posle nas neće moći da ofarbaju bele linije na putevima, da okreče nove skole koje smo napravili. O muzejima i stadionima i ne govorim, neka ljudi sami procene", rekao je Vučić.

Upitan da li se plaši drugog kruga predsjedničkih izbora, Vučić je kazao da je daleko i prvi krug, da se raduje uspjehu opozicije i poručio da je najbolje da sačekamo šta će narod da kaže.

"Mogu samo da kažem da ćemo pokušati da im se suprotstavimo, oni imaju ogromnu finansijsku i medijsku moć. Kao i pomoć na društvenim mrežama. Imaju veliku šansu. Devet godina nisu bili na vlasti mnogi su zaboravili šta su radili. Mi ćemo se boriti čisto, našim rezultatima, pozitivnom energijom i rezultatima. Unapred im čestitam na pobedama, možda pobede i u prvom krugu", rekao je Vučić.

On je dodao da opozicija ima dobre kandidate, poput "onoga što neće na poligraf" i dodao da ni drugi krug "za nas" nije mala stvar.

Upitan da prokomentariše karikaturu mitropolita Joanikija u novom broju NIN-a, on je kazao da suviše poštuje mitropolita i patrijarha Porfirija da bi to komentarisao, ali i da je karikatura dio slobode medija.

Govoreći o tome da Hrvatska sva nova borbena vozila naziva "Bljesak" i "Oluja" Vučić je kazao da nije čuo za to ali da time što im daju takva imena ta vozila neće imati veću snagu i moć.

"Hvala im što pokazuju šta misle o našem narodu i dešavanjima iz 1995. Nećemo vraćati na isti način", rekao je Vučić.

Najčitanije