BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas akreditivna pisma novopostavljene ambasadorke Bosne i Hercegovine Aide Smajić i poželio joj dobrodošlicu.
Smajić je prenjela pozdrave trojice članova Predsjedništva BiH i njihovo očekivanje da predsjednik Vučić dođe u zvaničnu posjetu.
Vučić je izrazio čvrsto opredjeljenje Srbije za dobre odnose sa Bosnom i Hercegovinom i poštovanje integriteta BiH.
"Srbija želi mirnu i stabilnu Bosnu i Hercegovinu, jer to znači i mir i stabilnost u regionu”, istakao je Vučić.
On je naglasio da će nastaviti da vodi politiku mira i saradnje na zapadnom Balkanu.
Vučić i ambasadorka Smajić su se saglasili da dvije zemlje treba da nastave sa međusobnom podrškom u procesu evrointegracija, kao i da prioritet daju infrastrukturnom povezivanju i ekonomskoj saradnji.
Dvoje sagovornika su razgovarali o konkretnim infrastrukturnim projektima, najavivši da će za oko mjesec dana biti svečano obilježen početak izgradnje autoputa Beograd - Sarajevo.