BEOGRAD - Predsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić, putuje 1. juna u zvaničnu posjetu Sjedinjenim američkim državama, potvrđeno je u kabinetu premijera.
Vučić u Ameriku putuje na inicijativu Vašingtona, a sastaće se sa američkim državnim sekretarom Džozefom Bajdenom, senatorima i kongresmenima.
Uoči posjete SAD Vučić je u intervjuu za "Vol strit džurnal" naveo da tu posjetu vidi kao šansu da ubjedi Vašington da pomogne Srbiji na putu ka članstvu u EU.
Govoreći o naporima Srbije da se priključi EU, Vučić je rekao da "nema povratka".
"Imam razočaranja, i lična, i politička kada je reč o Evropskoj uniji... Ali, moj posao je da vodim računa o strateški važnim pitanjima za ovu zemlju", rekao je Vučić.