Ex -Yu

Vuk Jeremić: Plata u UN biće mi malo veća od 5.000 dolara

Vuk Jeremić: Plata u UN biće mi malo veća od 5.000 dolara
Vuk Jeremić: Plata u UN biće mi malo veća od 5.000 dolara
Blic.rs

Funkcioner Demokratske stranke Vuk Jeremić rekao je večeras da će njegova plata kao predsjedavajućeg Generalne skupštine UN biti bazirana na primanjima naših diplomata u SAD, odnosno da će biti malo veća od 5.000 dolara. Jeremić je takođe ocijenio i da se protiv njega vodi nezapamćena haranga.

- Vlada je odobrila okvirni predračun od 2,9 miliona dolara. To je suma koja može da bude manja ili veća, to je bilo neophodno da bi se formalno završila ta procedura, a suma može da bude i niža i viša. Potrebno je bilo napraviti predračun, a da li će koštati manje ili više sljedeća vlada će donijeti odluku u odnosu na to šta hoće od tog predsedavanja - rekao je Jeremić za televiziju B92.

On je precizirao da njegova plata još nije određena.

- Predložena je i biće nekoliko puta manja od one koja se pominje. Bazirana je na primanjima naših diplomata u SAD i biće malo veća od 5.000 dolara - kazao je Jeremić.

Odlazeći ministar spoljnih poslova ocijenio je da je posljednjih nedjelju dana najteži period u njegovoj karijeri jer se protiv njega vodi "nezapamćena haranga".

- Sve je počelo nakon sednice Predsedništva DS. Sedjeli smo tri sata zajedno, ja sam otšao ranije jer sam imao ranije zakazanu obavezu sa jednim stranim ambasadorom i nakon mog odlaska neki ljudi su na Predsedništvu otvorili raspravu o tom budžetu Srbije za predsedavanje Generalnom skupštinom UN. Ništa nisam znao i tri dana nakon toga počinje haranga - rekao je Jeremić, dodajući da ga niko iz DS nije zvao da o tome razgovara sa njim.

On je naglasio da je "ova priča" nanijela štetu i njemu i Srbiji, ali i da ima informaciju da mu se u medijima "najgore tek sprema".

Zoran Živković, bivši premijer Srbije, učestvujući u istoj emisiji "Utisak nedjelje" rekao je da da je beznačajna ova tema "koja se emituje iz Predsjedništva DS u kojem sede ljudi koji nisu bili u stranci do 2004".

- Ne predsedava Srbija sjednicama Generalne skupštine UN, nego Jeremić. Ovo ne smije da bude tama u Srbiji, ali novac koji se pominje nije beznačajan - rekao je Živković, uz primjedbu da će Jeremić obavljati nevažnu funkciju i da je i njegova buduća uloga u UN prije svega "spikerska".

- Da Srbija može zaista da vodi UN, verovatno bi se Tadić kandidovao za to mesto, a ne Jeremić - rekao je Živković.

Komentarišući to što je Dragan Đilas rekao da je sramotna odluka Vlade da odobri preveliki novac (sedam miliona dolara) za predsedavanje Vuka Jeremića UN, Živković je rekao da je "Dragan Đilas poslednji čovek koji treba nešto da mu prebaci".

Najčitanije