Vlada Srbije će pažljivo razmotriti sve detalje i vrlo brzo donijeti odluku u vezi sa Rezolucijom o Srebrenici o kojoj bi Savjet bezbjednosti UN trebalo da raspravlja 7. jula, izjavio je ministar za rad Aleksandar Vulin ističući da o toj temi ne može detaljnije da se izjašnjava.
"To je suviše ozbiljna tema da bih o njoj mogao da se izjašnjavam. Vlada Srbije će pažljivo razmotriti sve i donijeti odluku vrlo brzo", rekao je Vulin novinarima na pitanje kakav je njegov stav o tome imajući u vidu sve izjave koje su date prethodnih dana, među njima i izjavu ministra spoljnih poslova BiH Igora Crnadaka koji je rekao da bi trebalo spriječiti usvajanje te rezolucije.
Vulin je rekao da nema lični stav o rezoluciji i da je član Vlade Srbije, te da je to državno pitanje od najvećeg značaja.
"Odluku o tome donijeće Vlada Srbije, predsjednik vlade, sačekajmo da se to desi", rekao je Vulin, a na pitanje u kom roku, Vulin je kratko odgovorio "sačekajte".