NOVI SAD – Policija je uhapsila vaspitača-savjetnika u novosadskom Okružnom zatvoru, jer je od jednog zatvorenika zahtijevala laptop i 800 evra da bi mu omogućila povoljniji tretman za tokom izdržavanja kazne.
Uhapšen je i S.M. /38/, bivši zatvorenik, preko kojeg je osumnjičena D.V. od 14. juna do 29. jula tražila novac i laptop.
Ona je zauzvrat tom osuđeniku trebala da obezbijedi premještaj iz zatvorenog u poluotvoreni dio zatvora.
D.V. i S.M. će biti privedeni na saslušanje istražnom sudiji novosadskog Višeg suda zbog počinjenog krivičnog djela primanja mita.