Ex -Yu

Zagreb: Novac i zlato ukradeno iz MUP-a bilo legalnog porijekla, a nije vraćeno vlasniku

Zagreb: Novac i zlato ukradeno iz MUP-a bilo legalnog porijekla, a nije vraćeno vlasniku
Zagreb: Novac i zlato ukradeno iz MUP-a bilo legalnog porijekla, a nije vraćeno vlasniku
N.N.

ZAGREB - Vlasnik blaga ukradenog iz sefa načelnika Sektora kriminalističke policije Željka Dolačkog je Antonio I., kojeg su 15. februara u Zagrebu presrele policijske Kobre i u automobilu mu pronašli 280.000 evra i 2 kg zlata, neslužbeno saznaje Jutarnji List.

Novac i zlato su mu, uz potvrdu, privremeno oduzeti.

U međuvremenu je Antonio I. pokazao potvrde o porijeklu bogatstva.

Radilo se o prodaji nasljeđene kuće za gotovinu, a za zlato je imao potvrdu kupovine u Italiji.

Nejasno je zašto su novac i zlato i dalje bili u kancelariji Dolačkog, odnosno zašto nisu vraćeni, s obzirom na to da im porjeklo nije ilegalno.

Iz Nacionalnog sindikata policije juče su poslali otvoreno pismo ministru Vlahi Orepiću u kojem ponavljaju da je potrebna smjena svih rukovodilaca u MUP-u, koji su na nezakonit način, usprkos neispunjavanju uslova za vodeća radna mjesta, godinama obnašali šefovske funkcije.

U pismu se izričito traži smjena ravnatelja policije te načelnika PU zagrebačke.

(NN/jutarnji.hr)

Najčitanije