ZAGREB - Vlasnik blaga ukradenog iz sefa načelnika Sektora kriminalističke policije Željka Dolačkog je Antonio I., kojeg su 15. februara u Zagrebu presrele policijske Kobre i u automobilu mu pronašli 280.000 evra i 2 kg zlata, neslužbeno saznaje Jutarnji List.
Novac i zlato su mu, uz potvrdu, privremeno oduzeti.
U međuvremenu je Antonio I. pokazao potvrde o porijeklu bogatstva.
Radilo se o prodaji nasljeđene kuće za gotovinu, a za zlato je imao potvrdu kupovine u Italiji.
Nejasno je zašto su novac i zlato i dalje bili u kancelariji Dolačkog, odnosno zašto nisu vraćeni, s obzirom na to da im porjeklo nije ilegalno.
Iz Nacionalnog sindikata policije juče su poslali otvoreno pismo ministru Vlahi Orepiću u kojem ponavljaju da je potrebna smjena svih rukovodilaca u MUP-u, koji su na nezakonit način, usprkos neispunjavanju uslova za vodeća radna mjesta, godinama obnašali šefovske funkcije.
U pismu se izričito traži smjena ravnatelja policije te načelnika PU zagrebačke.
(NN/jutarnji.hr)