ZAGREB - Kancelarija za upravljanje u hitnim situacijama saopštila je u četvrtak da je otvorena rupa na cesti u Ulici Vincenta iz Kastva između kućnih brojeva 1 i 11 na Srednjacima.
A riječ je o drugom takvom slučaju ove sedmice nakon što se u ponedjeljak naveče velika rupa otvorila na Slavonskoj aveniji, na velikoj raskrsnici sa Ulicom Josipa Marohnića i 13. Vrbikom.
Dojavu o tome Kancelarija je dobila oko 14 sati od Županijskog centra 112.
Izlaskom na teren utvrđeno je da se radi o rupi na kolovozu dubine oko jedan metar, a uz rupu uočljivo je ulegnuće saobraćajnice u dužini oko dva metra.
Zagrebačke ceste postavile su privremenu signalizaciju. Na terenu su osim službenika Ureda za upravljanje u hitnim situacijama i stručnjaci s Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta.
Podsjetimo, prije nekoliko dana otvorila se i rupa na Slavonskoj.