SPLIT - Zbog prekomjernih kiša na širem splitskom području, zamućen je izvor rijeke Jadro iznad propisanih vrijednosti, izvijestila je danas komunalna kompanija Vodovod i kanalizacija te pozvala građane da radi opreza prokuvavaju vodu za piće.
"Preporučuje se prokuhavanje vode za piće za bolesne i osjetljive osobe, malu djecu i stariju populaciju", saopšteno je iz splitskog Vodovoda i kanalizacije.
Uzorci vode uzeti na različitim mjestima vodosnabdjevačke mreže pokazuju da je na određenim dijelovima sistema parametar zamućenja povišen u odnosu na propisane vrijednosti.
Analize s terena takođe pokazuju da je koncentracija rezidualnoga hlora u adekvatnoj koncentraciji, a sva dosadašnja ispitivanja pokazuju da je voda hemijski i mikrobiološki ispravna, navodi se u saopštenju, prenosi "Index".