BEOGRAD - Nepoznati vandali zapalili su jutros spomen-vagon na ulazu u kraljevačko groblje rodoljuba, na kojem je sahranjeno više hiljada ljudi koje su Nijemci strijeljali u oktobru 1941. godine.
Vagon je jedan od simbola 14. oktobra, kada su njemačke okupacione snage na ledini pored Fabrike vagona strijeljali radnike, ali i druge građane Kraljeva i izbjeglice iz drugih krajeva tadašnje Jugoslavije.
Groblje strijeljanih u Kraljevu, kao i spomen-vagon, decenijama su neograđeni i česta su meta vandala koji skrnave cijeli prostor groblja preko puta Željezničke i Autobuske stanice, javio je RTS.
Uviđaj su izvršili pripadnici Policijske uprave u Kraljevu