ZAGREB - Zagrebački Županijski sud evakuisan je u četvrtak nakon anonimne dojave da je tamo postavljena bomba, zbog čega su pirotehničari pristupili pregledu sudskih prostorija.
Anonimna dojava primljena je u 10.44, a na teren su izašli pripadnici protiveksplozivne službe, doznaje se u zagrebačkoj policiji.
Prijave o postavljenoj bombi na nekom sudu nisu nepoznate u hrvatskoj praksi, ali redovno se pokaže da je riječ o lažnim dojavama.
Na zagrebački Županijski sud zadnji put je takav slučaj zabilježen prije četiri mjeseca. Mogući motiv lažnih dojava je izbjegavanje sudskih ročišta.