PODGORICA - Tropski talas u Crnoj Gori povećao je potrošnju električne energije u prvih deset dana jula za oko 36 odsto u odnosu na početak prošlog meseca, što je dovelo i do rasta računa.
Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je danas da najviše struje troše primorske opštine, gde je prvih dana jula potrošeno 63 odsto više električne energije nego u junu.
Prosječan junski račun iznosio je oko 31 evra i 3,5 procenta je veći nego u maju ove, odnosno junu prošle godine, navodi se u saopštenju.
Najmanje troše stanovnici Žabljaka s prosečnim računom od 20 evra, dok su najveći prosečni računi prošlog meseca bili u Ulcinju, 39 evra.
Preko 150 evra struje potrošilo je svega 0,73 odsto potrošača, dodaje se u saopštenje EPCG-a.