Ex -Yu

Žena iz Podgorice krenula u Siriju pa prijavila supruga za nasilje u porodici

Žena iz Podgorice krenula u Siriju pa prijavila supruga za nasilje u porodici
Žena iz Podgorice krenula u Siriju pa prijavila supruga za nasilje u porodici
Srna

PODGORICA - Crnogorskoj policiji prijavljen je nestanak majke dvoje djece, 27-godišnje Sabine Mustafaj iz Podgorice, koja je poručila da odlazi u Siriju, ali je, prema nezvaničnim informacijama, smještena u sigurnu žensku kuću u Bijelom Polju nakon što je prijavila supruga za nasilje u porodici.

Prijavu o nestanku podgoričkoj policiji prije dva dana podnio je Sabinin suprug, koji je inspektorima dostavio i njeno pismo u kome je navela da napušta skromni porodični dom.

U kratkoj poruci ona je još dodala da će se javiti kada bude u prilici, prenose podgorički mediji.

Prema nezvaničnim informacijama, ona se, međitim, juče ujutro, nakon što je prespavala u Domu penzionera u Bijelom Polju, javila policiji u tom gradu i podnijela krivičnu prijavu protiv supruga, fizičkog radnika iz Podgorice.

“Mustafajeva je prijavila muža za krivično djelo ‘nasilje u porodici’. Smještena je u sigurnu žensku kuću i narednih dana biće dovedena u Podgoricu”, rekao je sagovornik iz policije.

Razlog zašto je u poruci ostavljenoj suprugu napisala da ide u Siriju i da li je zaista imala takvu namjeru moraće da objasni policiji.

Prema ranijim podacima crnogorskih vlasti, u Siriji i Iraku u borbama učestvuje šest crnogorskih državljana, a na ukrajinskom ratištu jedan. Prema tim informacijama, od oktobra 2012. u Siriji je bilo 13 državljana Crne Gore, od kojih se 10 vratilo.

Tužilaštvo je do sada formiralo dva predmeta “zbog postojanja osnova sumnje da je izvršeno krivično djelo učestvovanje u oružanim Formacijama”. Oba postupka se nalaze u fazi izviđaja kojim je obuhvaćeno više lica koja su crnogorski državljani.

Najčitanije