KOZARSKA DUBICA - Na Nikoljdanskim priredbama u Dječijem vrtiću "Pčelica" i osnovnim školama u Kozarskoj Dubici, djeci je danas podijeljeno 340 paketića, koje je obezbijedila opština Kozarska Dubica.
"Kao i ranijih godina, nabavljeno je 340 paketića i opština nikad neće štedjeti na ovim kategorijama, jer djeca su budućnost ovog grada i na ovaj dan treba da imaju trajno lijepu uspomenu", izjavio je načelnik opštine Radenko Reljić, koji se danas družio sa mališanima u vrtiću "Pčelica".
Direktor Dječijeg vrtića "Pčelica" Gordana Radović rekla je da je Sveti Nikola praznik kome se mališani najviše raduju i za koji vrijedno pripremaju priredbu sa svojim vaspitačima.
Ona je navela da je iz budžeta opštine za djecu iz vrtića obezbijeđen 161 paketić.
U Osnovnoj školi "Sveti Sava" nikoljdanske paketiće dobilo je 45 prvačića, a priredbu za njih i za roditelje pripremili su učenici nižih razreda. Svečanosti u toj školi prisustvovao je načelnik Odjeljenja za prostorno uređenje Vladislav Stevanović.
Paketićima je obradovano i 88 prvačića iz Osnovne škole "Vuk Karadžić", a priredbu u toj školi pratili su sekretar Skupštine opštine Nataša Rodić i Stojan Krnjaić.
Na priredbama u Međuvođu i knežičkoj školi "Majka Knežopoljka", ispred opštine Kozarska Dubica, bio je načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove Darijan Babić, a podijeljeno je 20 paketića, među kojima su i paketići za tri učenika iz škole u Čitluku.
Opština Kozarska Dubica je obezbijedila i 26 paketića za djecu sa posebnim potrebama koji će ovim mališanima biti podijeljeni u prostorijama Udruženja roditelja djece i omladine sa posebnim potrebama "Rastimo zajedno", 24. decembra.