Hronika

Akcija "Insajder": Grujiću i Žutiću jednomjesečni pritvor

Akcija "Insajder": Grujiću i Žutiću jednomjesečni pritvor
Foto: Nezavisne novine/Arhiva | Akcija "Insajder": Grujiću i Žutiću jednomjesečni pritvor

BANJALUKA - Jovici Grujiću i Stanivoju Žutiću određen je jednomjesečni pritvor nakon što je policija u akciji "Insajder" zaplijenjenila 27 kilograma marihuane.

Njima, je pritvor odredio Okružni sud u Banjaluci odredio po prijedlogu Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

Pritvor je određen zbog postojanja naročitih okolnosti koje ukazuju da će osumnjičeni ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, te zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će osumnjičeni ponoviti krivično djelo.

Povezane vijesti:

U akciji "Insajder" u Banjaluci pronađeno oko 27 kilograma marihuane

Poznato gdje je uhapšen Jovica Grujić

Uhapšen Jovica Grujić, osumnjičeni u slučaju ubistva Dejana Kostića Dele

U toku velika akcija, hapšenja u Banjaluci zbog droge

Sumnjče ih da su od aprila 2025. godine do 23. jula 2025.godine na području Banjaluke i Čelinca, neovlašteno nabavljali, držali radi prodaje i prodavali marihuanu koja je u srijedu pronađena i oduzeta.

Prilikom pretresa objekata i vozila koje koristi Grujić pronađena je i oduzeto 22 kilograma i 437 grama marihuane, a od Žutića četiri kilograma i 675 grama.

Akciju "Insajder" sproveli su u srijedu pripadnici Policijske uprave Banjaluka i kako je saopšteno iz policije, navodeći inicijale osumnjičenih, sumnjiče da su počinili krivično djelo neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga.

Najčitanije