Hronika

Amra Miletić umrla u američkom zatvoru

Amra Miletić umrla u američkom zatvoru
Amra Miletić umrla u američkom zatvoru
D.Ra.

SOLT LEJK SITI - Amra Miletić (47), porijeklom iz Bosne i Hercegovine, umrla je u pritvoru Imigraciono-carinske službe SAD (ICE), gdje je čekala deportaciju u BiH.

Miletićeva je umrla od posljedica srčanog udara u bolnici "Mekej Di" u Ogdenu, gdje je prebačena iz pritvorske jedinice.

Ona se od 1. februara nalazila u zatvoru "Veber Kaunti", gdje je čekala odluku o deportaciji.

Iako je imala sve potrebne dozvole za boravak u SAD, vlasti su se odlučile za deportaciju zbog njene kriminalne prošlosti koja se odnosi na višestruko posjedovanje kokaina, te ometanje pravde.

Prema saopštenju ICE, nju su u nedjelju uveče čuvari zatvora pronašli u besvjesnom stanju, nakon čega je prevezena u bolnicu, gdje je na kraju konstantovana smrt.

Prema proceduri ICE u ovakvim slučajevima je obavezna autopsija koja je i obavljena juče popodne i nakon koje je utvrđeno da je umrla od posljedica srčanog udara. Inače, Miletićeva je sedmi smrtni slučaj u pritvorskim jedinicima ICE od početka 2011. godine. ICE su, poštujući procedure, o svemu obavijestile i bh. konzulat, koji bi trebalo da obavijesit njenu rodbinu.

Najčitanije