DOBOJ - Putnik u autobusu čiji su inicijali A.M. iz Gruda je poginuo, dok je devet lica povrijeđeno u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila u mjestu Novo Selo, na magistralnom putu Derventa - Brod, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Doboj.
Povrijeđena lica su prevezena u Opštu bolnicu u Slavonskom Brodu nakon ukazane ljekarske pomoći u Domu zdravlja Brod.
Do saobraćajne nesreće je došlo jutros oko 4.40 časova kada je vozač autobusa koji saobraća na relaciji Neum - Vinkovci, krećući se iz pravca Dervente, izgubio kontrolu nad vozilom prilikom čega je autobus sletio u kanal i prevrnulo se na bočnu stranu.
U autobusu "volvo", vlasništvo "Panoramabusa" Zagreb, koji saobraća na relaciji Neum - Vinkovci, nalazilo se 14 punoljetnih putnika i dva vozača.
Uviđaj su izvršili policijski službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Derventa.