SARAJEVO - U saobraćajnoj nesreći u Titovoj ulici u Sarajevu, koja se desila jutros oko tri sata, poginuo je mladić N.S. (21), suvozač u FIAT stilu.
U ovoj nesreći teško je povrijeđen vozač Š.M. (24), a sarajevski ljekari bore se za njegov život.
Uzrok je, nezvanično, brza vožnja usljed koje je FIAT završio u izlogu prodavnice obuće "Planika" kod Vječne vatre nakon što je s ceste skrenuo ulijevo i udario u zid stambene zgrade.
Radnici te trgovine i obližnjih radnji zatekli su strašan prizor, mnogo stakla i krvi, a u fast foodu "Pingvin", koji radi tokom noći, prepričali su riječi svojih kolega od kojih su preuzeli smjenu da je udar bio kao da je pala granata.
Kazali su da ništa slično nisu doživjeli osim kada je prije bar osam godina predveče vozač automobilom uletio među pješake.
Istakli su da im je jako žao poginulog i povrijeđenog mladića i njihovih porodice, te da je strašno šta nepotrebna brza vožnja uzrokuje.
Uposleni u obližnjoj pekari kojoj je od udara sasuto staklo na vratima rekli su da su zatekli strašan prizor kada su u šest ujutro došli, a da su osim stakla u radnji zatekli i dva betonska čunja koja su bila postavljena uz trotoar. O silini udara svjedoči i odvaljen dio zida pored "Planike".
Potreseni uposlenici u "Planici" kazali su da policija ne dozvoljava da se daje izjava medijima.
Prema informacijama, automobil je išao jako brzo. Od siline udara vozač je ispao iz auta, dok je suvozač poginuo na licu mjesta.
"Uzet je uzorak krvi kako bi bila testirana na alkohol i drogu. Vještaci treba da utvrde koliko tačno su vozili", kazali su izvori bliski istrazi.
Iz MUP-a Kantona Sarajevo saopšteno je da su ljekari Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo konstatovali smrt mladića koji je bio suvozač u autu, dok je vozaču ljekarska pomoć ukazana u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu gdje je na Odjeljenju intenzivne njege zadržan na daljem liječenju.
Tijelo preminulog je vozilom KJKP "Pokop" prevezeno u prosekturu Bare gdje će po nalogu tužioca biti izvršena obdukcija.