Hronika

Banjaluka: Sjekirom polupali "Opium" i "Grand kazino"

Banjaluka: Sjekirom polupali "Opium" i "Grand kazino"
Banjaluka: Sjekirom polupali "Opium" i "Grand kazino"
Nikola Morača

BANJALUKA - Policija je privela Bobana Kantara (21) i Slavišu Egelja (23), obojicu iz Banjaluke, nakon što su sjekirom i palicom polupali lokal "Opium" i "Grand kazino" u hotelu "Bosna".

U incidentu, koji se dogodio u nedjelju, oko 1.30 iza ponoći, nastala je ogromna materijalna šteta.

Prema izjavama očevidaca i gostiju noćnog kluba i kazina, pravo je čudo da u pomahnitalom napadu u kojem su napadači koristili sjekiru, niko nije povrijeđen.

Kantar i Egelj su nakon saslušanja u policiji pušteni da se brane sa slobode, a protiv njih će biti podnesen izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka zbog pričinjene materijalne štete, koja je procijenjena na više hiljada KM.

U lokalu "Opium" juče nisu bili raspoloženi za izjave, dok u kazinu navode da napad dvojice vandala nije bio nimalo prijatan.

"Kada su počeli razbijati stakla, u kazinu je bilo gostiju. Kasnije smo čuli da su demolirali i klub 'Opium' i to sjekirom, pa je to unijelo još veću nervozu. Na sreću, policija je uspjela uhvatiti obojicu", ispričali su juče zaposleni u "Grand kazinu".

Iz CJB Banjaluka juče je saopšteno da je incident policiji prijavljen u iz ponoći, u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića. Očevici su ispričali da su Kantar i Egelj pohod započeli u lokalu "Opium", razbijajući čaše i flaše.

Obezbjeđenje lokala ubrzo je izbacilo dvojicu vandala, ali su se Kantar i Egelj vratili naoružani sjekirom i palicom.

"Uslijedilo je demoliranje lokala u kojem, na sreću, nije bilo povrijeđenih. Tokom demoliranja u 'Opiumu' jednom od vandala je ispala sjekira i oni su pobjegli. U tom bježanju ispred ulaza u noćni klub, polupali su i stakla na obližnjem kazinu", ispričao je očevidac koji je želio ostati anoniman.

O slučaju je ubrzo obaviještena policija, koja je po dolasku pred hotel "Bosna" krenula u potjeru za Kantarom i Egeljom. Tokom potjere osumnjičeni su automobilom udarili u drvo. "Nezavisnim" je potvrđeno da je tokom kriminalističke obrade utvrđeno da su Kantar i Egelj bili pod dejstvom alkohola. Zanimljivo je da je Kantar do danas u više navrata privođen zbog većeg broja krivičnih djela.

U maju 2009. godine protiv Kantara je podnesen izvještaj zbog falsifikovanja novca. On je u tri objekta za igre na sreću ubacivao falsifikovani novac, a zatim tražio isplatu u visini od 500 KM.

U oktorbu 2011. Kantar je priveden nakon što je sa dvojicom saučesnika pretukao studente iz Sarajeva, a zatim demolirao lokal "Story" u Banjaluci.

Najčitanije