BANJALUKA – U krugu Incela u Banjaluci prije nekoliko trenutaka izbio je veliki požar, javlja novinar Nezavisnih sa lica mjesta.
Iznad Banjaluke se može vidjeti veliki oblak crnog dima.
Saznajemo da gori Energoplan, skladište tepiha, te da je ekološka katastrofa blizu.
Na lice mjesta su stigla tri vatrogasna vozila.
Novinar nam sa lica mjesta javlja da je prije nekoliko trenutaka došao i Stanislav Čađo, ministar unutrašnjih poslova RS.
Kao jedan od mogućih uzroka požara Čađo je naveo kvar na instalacijama.
Dodaje da trenutno nema saznanja da li ima žrtava.
"Prema informacijama kojima raspolažemo, izvođeni su radovi na sječenju instalacija i to je mogući uzrok požara", rekao je Čađo novinarima i dodao da će istraga utvrditi šta je uzrok požara u skladištu "Energoplana".
On je dodao da su vatrogasci došli u rekordnom roku, te da se bore da vatra ne zahvati skladište firme Prohema.
Uskoro opširnije...