OŠTRA LUKA - Jednomjesečna beba, koju je majka Ankica Karakaš iz Oštre Luke jutros pronašla mrtvu u dječijem krevetu, umrla je prirodnom smrću, potvrdila je Nikolina Balaban, dežurni patolog prijedorske Opšte bolnice.
"U pitanju je prirodna smrt poznata kao sindrom iznenadne smrti odojčadi (SIDS) i uglavnom nastaje u snu. Nema sumnje u nasilnu smrt niti bilo kakvih tragova koji bi na to upućivali", potvrdila je Balabanova.
Ona je navela da je jednomjesečni dječak bio peto dijete porodice Karakaš.
Balabanova je dodala i da je ovaj sindrom nešto o čemu se priča na našim prostorima posljednje decenije i da do sada nije utvrđen tačan uzrok iznenadne smrti.
"To se, inače, dešava mnogo češće nego što mislimo jer smo mi sredina sa dosta ruralnih područja pa nema potpune statistike o tome", dodala je Balabanova.