SARAJEVO - Mujaga Ivazović (64), penzionisani policajac, osuđen je u petak na šest godina zatvora u Kantonalnom sudu u Sarajevu za ubistvo sina Semira 29. aprila 2019. u sarajevskom naselju Saraj-polje.
U obrazloženju presude navedeno je da se zločin dogodio u Ulici Hasana Sućeske na broju 7, u stanu na četvrtom spratu, u kojem su živjeli Ivazovići.
Te večeri optuženi je ušao u svoju spavaću sobu gdje se zaključao, a njegov sin je tada tijelom udario u vrata spavaće sobe, izbivši bravu na vratima. Kada se Semir pojavio na vratima, optuženi je ispod jastuka uzeo pištolj ispalivši jedan hitac u sina.
Semir je tada krenuo u dnevni boravak, a njegov otac je prema njemu ispalio još jedan metak. Zatim je pobjegao u kuhinju, ali Mujaga je prema njemu ispalio još jedan metak. Semir je zadobio teške tjelesne povrede opasne po život, usljed kojih je kasnije i preminuo.
"Možete li ubrzati suđenje? Mene ne interesuje kazna, nego pravda i da idem na izdržavanje kazne. Nisam kriv...", rekao je ranije tokom suđenja Ivazović Vijeću.
Podsjećamo da je ranije njegov advokat rekao da se Mujagin sin godinama drogirao i da je maltretirao oca. Navodno je pet godina Mujaga trpio nasilje svog sina, koji ga je maltretirao i tukao.
Iako je htio da pozove policiju i prijavi sina, Mujagu je navodno pokojna supruga molila da to ne radi zbog sramote, te ju je poslušao.
"Mujaga je rekao da je u kući često nalazio tragove koji asociraju na drogu. Tu noć njegov sin je tražio da mu Mujaga da 100 KM. Otac mu je rekao da ne može jer mu treba za lijekove za srce, te se od straha pred sinom zaključao u svoju sobu. No, Semir je provalio unutra, uzeo nož i rekao mu: 'Sad ću te stvarno ubiti'. Osumnjičeni ne krije da je tada uzeo pištolj i ispalio tri hica u sina", rekao je ranije sarajevskim medijima Omar Mehmedbašić, njegov branilac. Ivazović je teško bolestan, a tokom saslušanja u Tužilaštvu je doživio i infarkt.