Hronika

Bivši direktor JP "Komunalno Brčko" optužen zbog zloupotrebe položaja

Bivši direktor JP "Komunalno Brčko" optužen zbog zloupotrebe položaja
Foto: Ilustracija | Bivši direktor JP "Komunalno Brčko" optužen zbog zloupotrebe položaja

BRČKO - Tužilaštvo Brčko potvrdilo je optužnicu protiv Nermina Rejzovića, bivšeg direktora JP "Komunalno Brčko", zbog zloupotrebe položaja ili ovlaštenja.

On je optužen da je 2. septembra 2016. godine u Brčkom kao v.d. pomenute firme V.J. pribavio protivpravnu imovinsku korist od 6.130 maraka i za taj iznos pričinio štetu preduzeću na čijem je bio čelu.

Naime, sumnjiče ga da je u namjeri da drugome pribavi imovinsku korist donio odluku na osnovu koje je izvršen obračun, pa je V.J. za period od 17. maja do 31. avgusta 2016. na ime naknade za poslove prokuriste, koje u tom periodu uopšte nije bio ovlašten izvršavati, na račun isplaćeno 6.130 KM.

Najčitanije