Hronika

Bivši ministar u KS optužen za nezakonito zapošljavanje sekretarica

Bivši ministar u KS optužen za nezakonito zapošljavanje sekretarica
Foto: Ilustracija | Bivši ministar u KS optužen za nezakonito zapošljavanje sekretarica

SARAJEVO - Opštinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv bivšeg ministra za boračka pitanja u Vladi KS Muharema Fiše osumnjičenog za zloupotrebu položaja ili ovlaštenja.

On je optužen da je u 2016. i 2018. godini nezakonito zaposlio dvije osobe na pozicije tehničkih sekretarica, navodi se u saopštenju Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Prema detaljima iz optužnice, Muharem Fišo je fiktivno proveo konkursnu proceduru kako bi se prijavile samo dvije osobe, iako nisu imale status namještenica, niti su bile zaposlene u organima državne službe.

Tako je, navodi se, optuženi iskoristio službeni položaj, a tim osobama pribavio korist u vidu zaposlenja na neodređeno vrijeme.

Sekretarice su dobile otkaz nakon što je Inspekcija otkrila da su nezakonito zaposlene.

Najčitanije