Hronika

Bombaš nije pronađen, traže izmještanje ovisnika

Bombaš nije pronađen, traže izmještanje ovisnika
Bombaš nije pronađen, traže izmještanje ovisnika
D. Muminović

SARAJEVO - Policija nije uhapsila osobu, ili više njih, koja je u ponedjeljak poslijepodne bacila bombu u Ulici Omera Stupca, u sarajevskom naselju Gorica, potvrđeno je u MUP-u Kantona Sarajevo.

Stanovnici ove ulice sumnjaju da su za ekpsloziju, u kojoj niko nije povrijeđen, odgovorni narkomani koji dolaze na rehabilitaciju u obližnji Centar za rehabilitaciju Zavoda za alkoholizam i toksikomaniju KS. Građani tvrde da su zbog čestih incidenata, čiji su akteri ovisnici o drogama, potpisivali peticiju da Centar bude izmješten, što nije nikad učinjeno.

"Oni ovdje dolaze po svoje tablete koje su im zamjena za drogu. Česte su tučnjave, a i krađe su skoro svakodnevne. Ovo je nakad bio miran komšiluk", rekla je stanarka u zgradi koja se nalazi odmah pored Centra.

Hajra, koja živi u Ulici Omera Stupca, kaže da nisu svi narkomani koji dolaze u Centar problematični.

 "Ja sam uspostavila dobar odnos s njima. Sjede ispred haustora i ja im ponekad kupim cigare i počastim ih. Ima tu i dobrih momaka, nekad se ponude da mi uzbrdo ponesu cekere. Međutim, često su, valjda zbog bolesti, agresivni tako da nama koji ovdje živimo nije lako", dodala je Hajra.

U MUP-u KS tvrde da do sada nisu zabilježeni veći incidenti na Gorici, ali da su građani zvali zbog krađa i tučnjava.

U mjesnoj zajednici Crni vrh - Marindvor potvrdili su da su od nadležnih tražili izmještanje Centra i da je bilo obećano da će on biti izmješten na Nišićku visoravan.

Najčitanije